Naprawa rynien

Rynny tworzą wraz z rurami spustowymi system odprowadzania wody opadowej z dachu budynku. Prawidłowe działanie systemu rynnowego uzależnione jest od stanu jego poszczególnych elementów. Nieszczelności rynien mogą prowadzić do uszkodzenia elewacji budynku, a to wiąże się z wysokimi kosztami odgrzybiania, malowania elewacji i naprawy dociepleń.
Najczęściej wykonywana przez nas naprawa rynien i prace związane z orynnowaniem budynku to:

  • udrażnianie rynien i rur spustowych;
  • poprawa mocowań;
  • wymiana łączników i obejm;
  • uszczelnianie rynien;
  • wymiana uszkodzonych mechanicznie fragmentów systemu rynnowego.

Naprawę rynien zalecamy przeprowadzać na wiosnę lub latem, kiedy temperatury nie są już tak niskie, jak w okresie zimowym. Kiedy na zewnątrz panuje chłód, materiał, z którego wykonane są rynny, staje się mało elastyczny, a tym samym podatny na pęknięcia i złamania lub w przypadku blach ocynkowanych w niskich temperaturach lutowanie jest znacznie utrudnione.
Czyszczenie rynien należy wykonywać co najmniej raz w roku, aby uniknąć konieczności wykonywania poważniejszych napraw. Kiedy woda opadowa nie może spłynąć przez zapchaną rynnę dochodzi do nagromadzenia się jej w systemie rynnowym. Kiedy temperatura spadnie i ciecz zamarznie, dochodzi do rozsadzenia rynien i rur spustowych, co zmusza właściciela budynku do natychmiastowej wymiany całego systemu. Ponowny montaż rynien to pracochłonna i kosztowna usługa. Aby uniknąć zbędnych wydatków, zalecamy wykonywanie regularnych przeglądów i zlecanie nam naprawy usterek na bieżąco.
Ze wszystkich naszych usług na wysokości możesz korzystać na terenie całej Warszawy, a także w miejscowościach, które znajdują się pod Warszawą. W przypadku pytań, możesz porozmawiać z nami telefonicznie – zadzwoń na numer podany na podstronie „Kontakt” lub wyślij zapytanie mailowe.