Montaż rynien

System rynnowy odpowiedzialny jest za odprowadzenie wody opadowej z dachu budynku na jak największą odległość od elewacji. Po właściwym montażu rynien należy wykonywać regularne przeglądy i i jeśli trzeba to naprawy. Uszkodzony system rynnowy naraża nas na wysokie koszty związane z remontem elewacji. Woda, która w wyniku przecieku dostaje się na powierzchnię ścian budynku, nie tylko niszczy elewację, ale także może przyczynić się do wylęgnięcia się złośliwych drobnoustrojów. Wówczas należy jak najszybciej pozbyć się szkodliwego dla zdrowia problemu i wykonać profesjonalne odgrzybianie elewacji.
Wykonujemy usługi na wysokości w Warszawie, ale także w jej okolicach. Niejednokrotnie zdarza się, że zlecenia przyjmujemy w dalej położonych miastach, jak Łódź czy Radom. Nasi fachowcy posiadają ogromną wiedzę teoretyczną oraz doświadczenie praktyczne, dlatego warto nas wybrać.
Poniżej znajdziesz kilka podstawowych informacji na temat systemu rynnowego.
Z czego składa się system rynnowy?
System rynnowy to nie tylko same rynny. Należy pamiętać, że w jego skład wchodzą inne elementy, które wcale nie są mniej ważne dla prawidłowego funkcjonowania całego systemu odprowadzania wody.
Najważniejsze elementy systemu rynnowego to:

 • rynny;
 • rury spustowe;
 • leje spustowe;
 • odpływy;
 • uchwyty;
 • obejmy i łączniki;
 • denka rynnowe.
  Na rynku dostępnych jest wiele różnych rodzajów systemów rynnowych a sam montaż rynien dzielimy głównie pod względem stosowanego materiału. Rynny PCV są składane o ocynkowane – lutujemy. Nasza firma najczęściej montuje rynny z PCV ale te wykonane blachy ocynkowanej nie stanowią dla nas wyzwania. Pierwsze cieszą się największą popularnością ze względu na niski koszt zakupu oraz odporność na zarysowania oraz korozję. Rynny z blachy powlekanej uchodzą za najbardziej odporne na złamania i pęknięcia, jednak zarysowania sprawiają, że rdza przedostaje się do struktury rynny.
  Zadzwoń i zapytaj, jaki rodzaj rynien będzie najlepszy dla twojego budynku! Porada jest zupełnie DARMOWA!