Mycie dachów

Mycie dachów to prosty sposób na odświeżenie wyglądu całych budynków. Oprócz walorów estetycznych, mycie dachów spełnia również ważne funkcje higieniczne. Podczas mycia pokrycia usuwamy szkodliwą dla zdrowia użytkowników budynku pleśń oraz grzyby.
Mycie dachu należy wykonywać regularnie, najrzadziej co 5 lat. Wszystko zależy oczywiście od lokalizacji budynku, rodzaju pokrycia oraz innych dodatkowych czynników a także przede wszystkim od stanu zabrudzenia. Budynki znajdujące się w miejscach bardziej podatnych na działanie zabrudzeń, powinny być czyszczone częściej, niż inne.
Podczas mycia dachów usuwamy stare liście, odchody ptaków, mech, sadzę i inne zabrudzenia. Sprawdzamy również stan pokrycia i elewacji. Jeżeli zauważymy niepokojący ubytek na powierzchni pokrycia, zalecamy remont lub naprawę dachu. Wykonujemy również odgrzybianie elewacji – jest to bardzo ważne dla zachowania zdrowia domowników.
Etapy mycia dachu:

  1. Ocena stopnia i rodzaju zabrudzeń.
  2. Dobranie odpowiednich dla danego pokrycia i rodzaju zanieczyszczeń preparatów.
  3. Pokrycie dachu środkami czyszczącymi i dezynfekującymi.
  4. Mycie ciśnieniowe połaci.
  5. Analiza pozostałych zabrudzeń.
  6. Ewentualne domywanie ręczne.
  7. Ponowne mycie ciśnieniowe.
  8. Czyszczenie rynien, chyba, że zanieczyszczenia są znaczne utrudniając odprowadzanie wody, proces ten wykonujemy wtedy w pierwszej kolejności.

Na życzenie klienta możemy również zabezpieczyć metalowy dach przed korozją i zaimpregnować dachówkę ceramiczną lub betonową. Stosujemy najwyższej jakości pokrycia antykorozyjne, dzięki którym przez długie lata nie będziesz musiał myśleć o tym problemie.
Cena mycia dachu jest zależna od kilku faktorów. Najważniejszy to wymiary, stopień zabrudzenia oraz stan pokrycia. Aby szybko uzyskać wycenę, dokładnie opisz szczegóły zlecenia i załącz kilka zdjęć w wiadomości mailowej. Odpiszemy najszybciej, jak to możliwe!
Nie ryzykuj upadku z wysokości i zleć prace na dachach profesjonalistom! Mamy odpowiedni sprzęt i kwalifikacje do pracy na wysokości, a wieloletnie doświadczenie pozwala nam pracować szybko i skutecznie. Mycie dachów w Warszawie lub okolicach? Zapraszamy do kontaktu!