Montaż płotków przeciwśnieżnych

Warto już przed rozpoczęciem się zimy zastanowić czy wykonać montaż płotków przeciwśniegowych na dachu swojego budynku. Ten rodzaj zabezpieczenia przeciwśnieżnego nie jest narzucony przez prawo, najlepiej jednak sprawdza się w zabezpieczeniu mienia i osób postronnych przed zsuwającym się śniegiem. Płotek przeciwśniegowy zapobiega gwałtownemu wcześniej wspomnianemu zjawisku poprzez podtrzymywanie warstwy śniegu równolegle do powierzchni dachu. Lawina dachowa może na swojej drodze zniszczyć również część pokrycia dachu oraz zerwać rynny, dlatego bardzo ważnym jest, żeby zadbać o prawidłowo funkcjonujący system przeciwśnieżny.
Montaż płotków przeciwśnieżnych krok po kroku:

 1. Wykonanie oględzin dachu, elewacji oraz systemu rynnowego budynku.
  W niektórych przypadkach okazuje się, że przed montażem płotków przeciwśnieżnych niezbędne będzie wykonanie innych prac jak np.: uszczelnienia dachu.
 2. Przygotowanie przez naszych specjalistów projektu zabezpieczeń przeciwśniegowych.
  Uwzględniamy ważne czynniki, jak rodzaj pokrycia, spadek dachu i wielkość połaci. Na dużych dachach zalecamy również montaż śniegołapów, które służą rozdzieleniu osuwającej się warstwy śniegu na mniejsze części.
 3. Dokonanie stosownych pomiarów i rozplanowanie rozmieszczenia poszczególnych elementów systemu.
  Kluczowe dla właściwego montażu jest zachowanie odpowiednich odstępów między mocowaniami oraz dobór odległości pierwszego rzędu płotków od krawędzi dachu.
 4. Osadzenie płotków na przygotowanych do tego wspornikach przymocowanych do więźby dachowej.
 5. Połączenie elementów konstrukcji za pomocą zatrzasków, łączników i klamer.
 6. Uporządkowanie miejsca pracy.

Do pracy wykorzystujemy tylko najwyższej jakości produkty, aby móc zagwarantować naszym klientom bezpieczeństwo i trwałość konstrukcji. Montowane przez nasz płotki przeciwśniegowe są wykonane ze stali ocynkowanej malowanej proszkowo lub powlekanej. Wybieramy płotki pasujące kolorystycznie do reszty pokrycia, dzięki czemu uzyskujemy estetyczny wizualnie efekt.
Jeżeli chcesz skorzystać z naszych usług dekarskich, napisz maila z opisem zlecenia lub zadzwoń. Realizujemy zlecenia na terenie Warszawy oraz pobliskich mazowieckich miejscowości. Koszt jeśli chodzi o montaż płotków przeciwśnieżnych zależy od rodzaju konstrukcji oraz parametrów dachu.