Montaż kominów

Oferujemy montaż kominów różnego rodzaju od systemowych po przemysłowe. Dbamy przy tym o to, żeby materiały pochodziły od sprawdzonych producentów, a praca była wykonana z najwyższą starannością o każdy szczegół. Świadczymy usługi w różnych lokalizacjach na terenie całego Mazowsza, dzięki czemu możesz zobaczyć w naszym portfolio świetne referencje od zadowolonych klientów z rozmaitych miast.
Montaż kominów przebiega według sprawdzonej procedury. W zależności od rodzaju komina i podłoża, do którego jest mocowany, dobieramy pasujący sposób montażu. Spód komina umieszczany jest na przygotowanym do tego fundamencie lub na wspornikach, a resztę konstrukcji łączymy ze sobą za pomocą obejm, śrub lub zacisków. Kominy wolnostojące są dokładnie zabezpieczane konstrukcjami wsporczymi przy podstawie.
W zależności od przeznaczenia montujemy kominy i wkłady kominowe wykonane z różnych materiałów. Znajdują się wśród nich:

  • stal kwasoodporna;
  • materiały żaroodporne;
  • ceramika;
  • cegła.

Jesteśmy w stanie wykonać montaż kominów wraz z etapem projektowym. Dla nas na pierwszym miejscu stoi bezpieczeństwo, dlatego podejmujemy decyzje tylko na podstawie fachowej wiedzy którą zdobywaliśmy nie tylko podczas montaży i szkoleń ale również gdy wykonywaliśmy liczne remonty kominów czy inne prace na dachach związane z kominami. Zwracamy uwagę na rodzaj wybranego przez Ciebie kotła, pieca lub innego urządzenia emitującego spaliny i zalecenia producenta.
Do naszych specjalności należy również montaż kanałów wentylacyjnych. Prace montażowe wykonujemy uważnie i dokładnie. Zapraszamy!