Montaż kolców przeciw ptakom

Strachy na wróble to już przeszłość, zresztą nigdy nie sprawdzały się w dużych miastach. Najskuteczniejszym sposobem odstraszania ptaków jest montaż kolców przeciw ptakom. Warto zaznaczyć, że mimo wielu kontrowersyjnych wypowiedzi na temat tej formy zabezpieczenia, dowiedziono, że kolce nie stanowią zagrożenia dla życia ani zdrowia ptaków. Montaż nie wymaga zezwolenia, a jego sposób nie został uregulowany konkretnymi przepisami.
Nasza firma przez lata zbierała doświadczenia. Dzięki temu teraz możemy pochwalić się szybkim wykonaniem i obszerną wiedzą. Przy montażu kolców przeciw ptakom kierujemy się sprawdzonym schematem przedstawionym poniżej.

  1. Zaopatrzenie się we wszystkie potrzebne akcesoria.
  2. Dokładne czyszczenie powierzchni.
  3. Odtłuszczenie elementów gdzie miałyby być zamontowane kolce.
  4. Rozprowadzenie równomiernej warstwy kleju na podstawie kolców.
  5. Ułożenie kolców w odpowiednich odstępach na podłożu.
  6. Dociśnięcie kolców.
  7. Sprawdzenie stopnia przylegania poszczególnych kolców.
  8. Uporządkowanie miejsca pracy.

W przypadku niektórych konstrukcji zalecamy wybór innego zabezpieczenia przeciw ptakom, na przykład obrotowych drutów uniemożliwiających siadanie ptakom. Wielokrotnie okazuje się, że niezbędny jest również montaż siatek. Najczęściej kolce montujemy w Warszawie, ale możliwe, że w przypadku większego zlecenia odwiedzimy inne zakątki Polski. Zadzwoń i umów się z nami na montaż kolców przeciw ptakom już dziś!