Malowanie elewacji

Zdarza się tak, że aby odzyskać efekt czystości i świeżości fasady tynkowej nie wystarczy samo mycie elewacji. W takich przypadkach zalecamy wykonać malowanie elewacji. Spraw, by Twój budynek wyróżniał się na tle okolicznej zabudowy!
Wybierając naszą ekipę możesz być pewny, że zadanie zostanie wykonane szybko, solidnie i w przystępnej cenie. Po myciu elewacji tynkowej ocenimy, czy nie należy jej odgrzybić i czy nie będą potrzebne jakieś naprawy. Mycie elewacji wykonujemy za pomocą specjalistycznych produktów rozpuszczających zabrudzenia. Następnie dokładnie oklejamy wszystkie elementy, które mają zostać niepomalowane. Zaliczamy do nich okna, parapety, drzwi, balustrady i inne detale które nie powinny zostać zachlapane. Kolejnym krokiem jest zagruntowanie powierzchni odpowiednim preparatem. Nakładanie farby elewacyjnej to ostatni etap pracy. Rozróżniamy dwie podstawowe metody: natryskową oraz tradycyjną. Pierwszą wykonuje się przy użyciu pistoletu, za pomocą którego farba zostaje naniesiona na ściany pod ciśnieniem. Ta metoda pozwala na uzyskanie równomiernego efektu, jest szybka, należy jednak pamiętać, by nie wykorzystywać jej w wietrzny dzień i na dużych wysokościach. Przy sposobie tradycyjnym używamy wałków i pędzli. Skłaniamy się ku temu rozwiązaniu, kiedy mamy do czynienia z bardzo gęstymi farbami kryjącymi i zabrudzeniom nie może uledz okolica przeprowadzania prac.
Malowanie elewacji – jaką farbą?
Jeżeli chodzi o rodzaj farby, naszym klientom przeważnie zalecamy wybór produktów silikonowych lub silikatowych, gdyż te najlepiej sprawdzają się w naszych warunkach klimatycznych. Skutecznie zapobiegają powstawaniu zielonego osadu na ścianach, a poza tym mają właściwości samoczyszczące, co zapobiega gromadzeniu się brudu.
Oprócz powyższych powłok przy malowaniu elewacji możesz spotkać się z farbami:

  • akrylowymi – najbardziej rozpowszechnionymi;
  • winylowymi;
  • akrylowo-silikonowymi;
  • polikrzemianowymi.

Przy wyborze farby oprócz koloru powinieneś wziąć pod uwagę czynniki mechaniczne, jak szorowanie czy odporność na działanie substancji chemicznych (jeśli elewacja może być na działanie takich narażona), atmosferyczne – wilgotność i nasłonecznienie, producenta (zalecamy korzystanie ze sprawdzonych produktów o potwierdzonej jakości), wydajność oraz czas wysychania. Nasi ludzie chętnie pomogą Ci przy dokonaniu wyboru.

Przy wyborze wykonawcy, jeśli chodzi o malowanie, kieruj się również wiedzą czy posiada doświadczenie w dziedzinie jak naprawa elewacji lub naprawa dociepleń. Często w trakcie prac okazuje się, że wisząc na linach, można dostrzec miejsca które są zniszczone i wymagają interwencji. Dobrze aby na elewacji pracowała jedna firma.

Z naszych usług skorzystasz nie tylko w Warszawie, ale także w otaczających ją miastach. Jeżeli masz duże zlecenie na terenie Mazowsza, zadzwoń i przedstaw szczegóły, a na pewno uda nam się dojść do porozumienia, co do terminu i kosztów wykonania pracy.