Montaż balustrad

Montaż balustrad pełni nie tylko funkcje estetyczne, ale jest również zabezpieczeniem przed upadkiem z wysokości. Prawidłowo zamontowana barierka na balkonie, tarasie przy schodach czy na krawędzi dachu gwarantuje bezpieczeństwo użytkownikom konstrukcji. Ważna jest trwałość elementu – chyba nikt nie ma ochoty na częstą wymianę balustrad. Wiązałoby się to z wysokimi kosztami i dużą ilością zbędnej pracy.
Aby zapewnić naszym klientom komfort, pomagamy przy wyborze i projekcie balustrady. Pierwszym etapem naszej pracy jest dokonanie szczegółowych pomiarów konstrukcji, dzięki którym możemy idealnie dopasować rodzaj i wielkość barierki.
Materiał, z którego wykonujemy balustrady:

  • drewno;
  • szkła;
  • stal nierdzewna;
  • stal kwasoodporna;
  • stal czarna, głównie ocynkowana
  • aluminium.

O radę który rodzaj materiału wybrać zapytaj naszego doradcę.
Po uzgodnieniu wszystkich szczegółów ze zleceniodawcą i podpisaniu umowy na montaż balustrady przechodzimy do wykonania zadania. Najważniejszym etapem jest właściwa izolacja i montaż słupków w miejscach połączenia z płytą balkonową, dachem czy inną konstrukcją – jeśli mówimy o montażu zewnętrznym do żelbetu. Warto wiedzieć, że oprócz najbardziej popularnego sposobu montażu od góry istnieją jeszcze inne: mocowanie od czoła stropu lub dołu. Pierwsza metoda jest najprostsza, ale również najryzykowniejsza, jeśli chodzi o wnikanie wody przez hydroizolacje.
Od wielu lat zajmujemy się pracami monterskimi na wysokości, dlatego wykonamy dobór najlepszego dla Ciebie rozwiązania.
Gdy wykonujemy montaż balustrad zalecamy gotowe systemy mocowań przygotowanych przez producenta, ponieważ są one idealnie kompatybilne z całą konstrukcją barierki. W przypadku samodzielnego wyboru kotew lub łączników może dojść do wystąpienia nieszczelności.