Montaż ław kominiarskich

Jedną z prac wysokościowych, jaką wykonujemy jest montaż ław kominiarskich. Stosujemy się przy tym do reguł normujących proces montażu, aby zapewnić użytkownikom maksymalne bezpieczeństwo. Prawidłowo zamontowana ława kominiarska tworzy, wraz z ewentualnymi stopniami czy drabinami, drogę komunikacyjną umożliwiającą poruszanie się i pracę na dachu. Ważną funkcją ław i stopni kominiarskich jest tworzenie drogi ewakuacyjnej. Oprócz tego konstrukcje umożliwiają serwisowanie anten, kominów i urządzeń klimatyzacyjnych.
Ławy kominiarskie można spotkać w wielu różnych kolorach palety RAL, co pozwala wybrać idealnie dopasowaną do Twojego pokrycia dachowego. Najczęściej montujemy ławy wykonane z ocynkowanej blachy stalowej – są trwałe i zapewniają wysoki komfort użytkowania.
Ława kominiarska składa się z poniższych elementów:

  • podest ławy kominiarskiej;
  • mocownik;
  • wspornik dachowy;
  • uszczelka wspornika;
  • śruby i nakrętki.

W zależności od rodzaju pokrycia dachowego stosuje się różne wsporniki wykonując montaż ław kominiarskich. Nasz dekarz pomoże Ci wybrać odpowiedni produkt. W rozmowie uwzględnij, czy dach jest pokryty dachówką cementową, blachą płaską, blachodachówką czy gontem. Na dachach z papy również montujemy ławy kominiarskie.
Montaż ław to tylko jedna z wielu prac monterskich na dachach, jakie oferujemy. Klienci często w komplecie decydują się wykonać montaż płotków przeciwśnieżnych – więcej prac = niższa cena.
Duża ilość referencji pozwala nam cieszyć się renomą w Warszawie i okolicach. Dołącz już dziś do grona zadowolonych klientów!